Energia w centrach handlowych

Spróbujmy sobie wyobrazić, jaką ilość energii należy dostarczyć w ciągu miesiąca do przeciętnej wielkości centrum handlowego, aby mogło ono normalnie, sprawnie funkcjonować. Każde z pomieszczeń, podobnie jak hol i długie korytarze, w chłodnym okresie roku, wymagają ogrzewania, zaś w miesiącach letnich, sprawniej działającej klimatyzacji.

Nie wspominając już o tym, że w każdym zakątku galerii niezbędny jest całoroczny, niezależny od pory roku, dostęp do energii elektrycznej. Każdy sklep musi być przecież należycie oświetlony oraz mieć swobodny dostęp do prądu elektrycznego, który zużywają różnorodne urządzenia i maszyny, a także pracownicy i klienci sklepów.

Toalety obowiązkowo powinny zaś być zaopatrzone, zarówno w wodę zimną, jak i ciepłą, a najlepiej również w suszarki do rąk. Należy brać pod uwagę, że centrum handlowe jest otwarte przeważnie przez około dziesięć godzin dziennie, do niemal każdego dnia w tygodniu.

Jeśli dodatkowo jest ono dobrze zaopatrzone oraz dogodnie zlokalizowane, to w ciągu jednego dnia może je odwiedzić nawet kilka tysięcy osób! Przy takich warunkach użytkowania budynku, a także przy znacznym metrażu danego centrum handlowego, przeciętne zużycie energii musi być imponujące. Wiarygodność energetyczna tego typu miejsc, przejawiająca się w posiadaniu przez ich właścicieli świadectwa energetycznego, jest więc podstawą.

kurs masażu Warszawa www.wydminy.info.pl www.kronykronicle.com