Po co dziecku hobby?

Cała rodzina może razem doskonale się bawić, gdy najbliższe osoby łączy wspólne hobby. Dorośli zwykle mają już określone zainteresowania, wiedzą co lubią, a czego starają się unikać. Nie muszą też zastanawiać się czy warto mieć hobby. Po prostu je mają i nie potrafią przestać interesować się daną kwestią. A co z dziećmi? Być może maluchy nie przeżyły jeszcze tak wiele, by trafić na obiekt swoich intelektualnych czy sportowych fascynacji.

Wobec warto im w tym pomóc. Jednak dlaczego to takie ważne? Hobby w życiu dziecka może odegrać większą rolę niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Hobby jest często przeciwstawiane pracy zawodowej, a co za tym idzie – kojarzone z czymś mało poważnym, bez przyszłości, niepraktycznym. Kierując się tym tokiem rozumowania, niektórzy rodzice starają się wychować dzieci bardzo pragmatycznie. Tymczasem maluch może wiele zyskać właśnie na tych pozornie niepraktycznych zajęciach.

Po pierwsze, dziecko z pewnością będzie się doskonale czuło, gdy regularnie będzie mogło się zajmować tematem, który najbardziej je fascynuje. Radość wynika stąd, że maluch będzie robił dokładnie to, na co ma ochotę. Dorośli nie muszą namawiać dziecka do zajmowania się swoim hobby. Poza tym, dzieci uwielbiają być doceniane i czuć się ekspertami. Jeśli Twój syn lub córka przejawiają konkretne pasje, od czasu do czasu zadawajcie mu pytanie wiążące się z daną tematyką.

Niech zainteresowania dziecka staną się waszym rodzinnym hobby. Może to Wasze pociechy odkryją przed Wami nowe horyzonty, a nie na odwrót?.

balet dla dorosłych poznań www.kolonialna.com.pl