Razem na uniwersytet

Czy hobby może się wiązać z nauką? Oczywiście. Czy jednak dzieci łatwo namówić do nauki? Często nie jest to zbyt proste. Jednak uniwersytety dla dzieci są miejscem, w którym takich opór topnieje. Budzi się za to coś zupełnie nowego – mianowicie zainteresowanie światem wiedzy. Uniwersytety dla dzieci to dobry wybór dla rodziców, którzy stawiają na rozwój umysłowy swoich pociech. Zajęcia przeznaczone dla młodych studentów są porcja dodatkowej wiedzy, której dzieci nie poznają w szkole.

Uniwersytet uczy też krytycznego i kreatywnego myślenia. Nie każda gminna placówka oświatowa spełnia właściwie to zadanie. Tymczasem podobne nawyki intelektualne są trudne do przecenienia. Dziecko uczy się formułować własne opinie, zadawać trafne pytania i szukać odpowiedzi. Uniwersytety dla dzieci to także doskonała zabawa. Dzieciaki są tu traktowane bardzo poważnie.

Każdy mały student dostaje własny indeks i legitymację. Dzieci zasiadają też w tych samych salach, w których odbywają się zajęcia dla ich starszych kolegów. Co jednak najważniejsze, uniwersytety dla dzieci mogą być sposobem na weekend dla całej rodziny. Jak to możliwe? Otóż często w tym samym budynku organizowane są równoległe zajęcia dla rodziców. Maluchy idą do swojej sali, rodzice do swojej. I każdy uczy się tego, co najbardziej go interesuje.

Mama i taka mogą na przykład poznać zdanie psychologa na temat podejścia do wychowania dzieci. Mali studenci natomiast przyswoją fascynujące informacje na temat otaczającego ich świata.

https://www.granator.com/filmy-reklamowe-wroclaw