Co to jest AGD?

We współczesnym świecie na co dzień operujemy licznymi skrótami. Pomagają nam one precyzyjnie określać, co mamy na myśli, a także wyrażać swoje myśli znacznie szybciej niż w przypadku pełnych nazw. Jednym z popularnych skrótów, którymi operujemy na co dzień, bez wątpienia jest AGD, które na stałe zakorzeniło się w naszym języku.

Dla wielu z nas rozwinięcie tego skrótu nie stanowi żadnej tajemnicy – są to artykuły gospodarstwa domowego. Warto jednak mieć na uwadze fakt, jak szeroka jest to kategoria. Akronimem AGD określamy rozmaite urządzenia, skonstruowane na potrzeby codziennego użytkowania.

Co dość ważne, tego rodzaju sprzęty są bardzo powszechnie wykorzystywane. Większość z nich jest lub przynajmniej wydaje nam się całkowicie niezbędna do normalnego funkcjonowania. Pod pojęciem artykułów gospodarstwa domowego kryją się niemal wszystkie sprzęty, które większość z nas posiada w domu, począwszy od tych dużych czy całkiem niezbędnych aż po niewielkie czy tylko ułatwiające życie.

Wśród AGD są więc zarówno lodówki, pralki czy odkurzacze, jak i zmywarki lub suszarki do włosów. Można swobodnie założyć, że przeważająca część sprzętów w naszych domach podlega pod kategorię AGD.

www.kontaktespanol.pl http://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery.html