Jak sprawić, żeby w domu „samo się” sprzątało?

Istnieje wiele złotych rad mówiących o tym, jak zostać tak zwaną perfekcyjną panią domu. Wiele z nich dotyczy codziennego funkcjonowania oraz zachowania, na przykład odkładania przedmiotów na ich miejsce czy mądrego gospodarowania czasem.

W sklepach z AGD możemy jednak znaleźć takie sprzęty, które znacznie ułatwią nam prowadzenie domu i sprawią, że mieszkanie będzie sprzątać się prawie samo. Jednym z przykładów takiego urządzenia jest samojezdny odkurzacz.

Jak sama nazwa wskazuje, taki odkurzacz samodzielnie porusza się po pomieszczeniach, sprzątając nawet trudno dostępne miejsca. Co istotne, może pracować bez naszego nadzoru.

Myśl, że włączasz odkurzacz przed wyjściem z domu, a następnie wracasz do już posprzątanego mieszkania, jest naprawdę przyjemna. Niestety, takie rozwiązanie ma również wady.

Nie wszystkie modele samojezdnych odkurzaczy potrafią poradzić sobie na schodach. Ich towarzystwo często bardzo źle znoszą też zwierzęta.

Innym sprzętem AGD, który sprząta za nas, jest zmywarka. Wystarczy, że załadujemy do niej naczynia, które i tak musielibyśmy odłożyć w konkretne miejsce – na przykład do zlewu.

Zmywarka zaoszczędzi nam długich godzin spędzonych na myciu naczyń, a w wielu przypadkach pozwoli również na oszczędność wody.

www.eczas.net