Zewnętrzne kompresory i EQ

Jeśli wejdziesz do studia nagrań, zobaczysz kilka konsol i wiele dziwnych urządzeń, które pozwalają szczegółowo kontrolować parametru dźwięku. Niektórzy domowi producenci muzyki również nastawiają się na zakup tego rodzaju sprzętów.

Jeśli dysponujesz odpowiednio dużym budżetem, z pewnością warto poczynić taką inwestycję. Jeśli jednak Twój portfel nie jest zbyt gruby, lepiej kupić tylko podstawowe urządzenia od dobrych producentów.

Do produkcji muzyki będziesz potrzebować przede wszystkim mikrofonu, klawiatury MIDI, zewnętrznego interfejsu i monitorów studyjnych w postaci głośników lub słuchawek. Firmy, którymi warto się zainteresować to m.

in. AKG, M-Audio, Sony oraz Onyx.

A co z kompresorem i EQ? Aktualnie cyfrowe wtyczki są na tak wysokim poziomie, że z powodzeniem symulują zewnętrzne kompresory i equlizery – nawet legendarne modele najlepszych producentów. Efekty cyfrowej obróbki są bardzo zbliżone do efektów, które można uzyskać, za pomocą sprzętów analogowych.

Na początku muzycznej drogi warto więc pobawić się samym softem, a o zakupie zaawansowanych urządzeń pomyśl, gdy już zaczniesz osiągać pierwsze sukcesy.

https://etak.eu/pl/menu/automatyka-207.html Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870D www.ktp.edu.pl