Warto kupować drogie słuchawki?

Czy warto kupować drogie słuchawki? Jak zapewne się domyślasz, odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista. Z jednej strony, wyższa cena oznacza zazwyczaj dobrą jakość. Z drugiej, drogie nie musi być koniecznie właściwym wyborem.

W przypadku słuchawek wiele osób, które postanowiły zainwestować w jakość doświadczenia dźwiękowego, decyduje się na zakup modeli studyjnych. Niestety to spory błąd. Słuchawki studyjne różnią się od słuchawek typowo „muzycznych” czy przeznaczonych dla graczy.

Większość sprzętów produkujących dźwięk kształtuje go tak, żeby brzmiał lepiej. Na przykład słuchawki do telemarketingu są skonstruowane tak, aby mowa była wyraźniejsza, a słuchawki do muzyki pięknie formują piosenki, aby nieprzyjemne tony znikały, a milsze dla ucha były dość głośne. Natomiast zadaniem słuchawek studyjnych jest wierne przekazanie dźwięku.

Takie słuchawki nie mają brzmieć ładnie, ale „prawdziwie”. Z tego powodu, niektóre piosenki mogą brzmieć niemiło dla ucha. Po prostu w słuchawkach studyjnych usłyszysz dźwięk, który został stworzony przez studio.

Tyle, że ten dźwięk był tworzony z myślą, że będzie odtwarzany właśnie na sprzęcie kształtujących barwę.

https://naprawyserwisowe.pl/serwis-i-naprawa-ekspresow-do-kawy-siemens/ www.hocoma.pl