Słuchawki dokanałowe

Dobry sprzęt muzyczny to nie tylko taki, który produkuje dźwięk wysokiej jakości, ale i taki, który jest zdrowy dla ucha. Niestety nie wszystkie popularne urządzenia spełniają drugie kryterium. Dobrym przykładem są słuchawki dokanałowe, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Słuchawki dokanałowe to niewielkie słuchawki, które wkłada się głęboko do ucha. To wygodne rozwiązanie, bo sprzęt nie wypada w trakcie spaceru czy joggingu, a do tego znakomicie wygłuszają otoczenie.

Wrażenia dźwiękowe też są przyjemna, muzyka płynie jakby wprost z wewnątrz ucha. Niestety, słuchawki dokanałowe mają poważną wadę – znacznie bardziej od innych sprzętów grających niszczą słuch. Dlatego muzyki w nich powinno się słuchać raczej cicho i należy unikać wielogodzinnego użytkowania. Problem ze słuchawkami dokanałowymi jest taki, że pomijają one wszystkie naturalne bariery ochronne przed zbyt wysokim natężeniem dźwięku, w tym tzw. odruch strzemiączkowy – a więc automatyczne „wygłuszanie” zbyt głośnego dźwięku przez samo ucho.

https://etak.eu/pl/products/miikroprocesorowy-modul-podtrzymania-zasilania-mt-ups-1-12358.html http://www.mtlumaczenia.pl/tlumaczenie-stron-www