Przywitanie przez podanie dłoni, cz. 2

Jeśli spotkanie biznesowe odbywa się w siedzibie firmy jednej z osób będących uczestnikiem spotkania, to jako pierwszy rękę na powitanie wyciąga gospodarz spotkania.

Jeśli w spotkaniu bierze udział kilka osób występujących w charakterze gospodarzy, to wtedy jako pierwsza wita się z gościem ta osoba, która wśród gospodarzy pełni najwyższą funkcję, a potem kolejni wszystkie inne osoby, zajmujące kolejne po szefie w hierarchii stanowiska.

Inne zasady o jakich należy pamiętać mówią między innymi o tym, że: nie wolno nigdy witać się wyciągając rękę przez stół lub biurko; witając się z drugą osobą, która wyciąga do nas rękę, należy bezwzględnie wstać, niezależnie od tego, jakiej jest się płci, podając rękę należy pamiętać, by zrobić to energicznie, rękę ściskamy mocno, lecz nie zbyt mocno i śmiało.

Kolejna zasada, o jakiej należy pamiętać, to to, że tam, gdzie robi się interesy, raczej unika się kultywowanego przez wiele w naszym kraju osób, całowania dłoni.

O zasadzie tej powinni pamiętać zwłaszcza panowie, którzy bardzo często, mocno przywiązani do tej tradycji, kultywują ten zwyczaj zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

biuro tłumaczeń estoński szkolenia operatorów wózków widłowych www.cccmtb.polkowice.pl