Hardstyle – muzyka taneczna z basem

Hardstyle obok hardcore’u to jedna z najcięższych odmian elektronicznej muzyki tanecznej. Powstał on pod koniec lat 90.XX wieku w Holandii jednak czas jego największej popularności przypadł na początek XXI wieku. Za twórcę tego gatunku uważa się Propheta, który zaczął eksperymentować z produkowaną przez siebie do tej pory muzyką. Choć jest on bardzo podobny do hardcore’u między tymi gatunkami występuje kilka zasadniczych różnic.

Hardstyle ma równie ostre sample, jednak tempo tej muzyki jest o jakieś 10-15 uderzeń na minutę wolniejsze. Od swojego kuzyna odróżnia go także umiejscowienie basu. Podczas gdy w stylu hardcore bas jest zsynchronizowany z każdym beatem, w hardstyle usłyszymy go pomiędzy dwoma uderzeniami. Rytm tej muzyki najczęściej mieści się w metrum 4/4 lub 6/8. Muzykę tę tworzy się na bazie arii i pieśni operowych, co w połączeniu z ciężkim brzmieniem daje niespotykany efekt.

Mimo to, hardstyle wciąż pozostaje gatunkiem niszowym, którego raczej nie usłyszymy w klubach, tylko na wielkich festiwalach.

Balet dla dzieci Poznań prowadzony jest przez wykwalifikowaną kadrę. deskorolki kompletne zestawy www.laboratoire.pl