Grunty dla deweloperów

Nie ma żadnej inwestycji mieszkaniowej, jeśli nie ma odpowiedniego gruntu, na którym można wybudować potrzebne obiekty. Z punktu widzenia deweloperów pozyskanie gruntów pod budowę często okazuje się największym problemem, bo co komu po doskonałym architektonicznie projekcie, jeśli brak terenu, na którym może on nabierać realnych kształtów? Dlatego specjaliści zatrudniani przez takich inwestorów poświęcają wiele czasu i uwagi na poszukiwanie atrakcyjnie położonych działek. Najbardziej cenione są te niezagospodarowane, ponieważ łatwiej i szybciej da się na nich rozpocząć prace. Pozostaje jeszcze kwesta ich położenia, bo nietrudno wywnioskować, iż tereny pod budowę są zbiorem skończonym i działki nie namnażają się w żaden cudowny sposób. Negocjacje w sprawie ceny ziemi Osoby, które są w posiadaniu terenów, jakie mogą być interesujące dla dewelopera mają szansę na zarobienie sporych pieniędzy. Tak się bowiem składa, że stawki za grunty pod budowę nie są niskie, a jeśli sprzedający działkę widzi, że inwestorowi zależy na transakcji pojawia się szerokie pole manewru do uzyskania wyjątkowo korzystnych warunków.

Sytuacja jest korzystna dla obu stron, ponieważ niektóre z gruntów to prawdziwe „łakome kąski” i odpuszczenie ich byłoby fatalnym błędem. Skoro perspektywa zysków z inwestycji jest realna, to warto wyłożyć nieco więcej środków na wykup ziemi, której atuty są trudne do podważenia. Kolejna podobna okazja może wszakże nie pojawić się zbyt szybko. Wykupienie zdecydowanie najlepsze Deweloperskie podejście do gruntów zakłada, że trzeba nabyć teren o położeniu korzystnym z punktu widzenia planowanej inwestycji. Tereny znajdujące się w granicach dużego miasta i o dobrym układzie komunikacyjnym są najbardziej wartościowe. Zazwyczaj interesuje dewelopera przede wszystkim wykup gruntów, ewentualnie dzierżawa wieczysta, choć rzadko który inwestor chce się w jakikolwiek sposób ograniczać.

Lepiej wykupić teren na własność, tym bardziej, że potem będzie można go z zyskiem odsprzedać innemu podmiotowi, co jest spotykaną praktyką na rynku nieruchomości na całym świecie. Do kupienia są np. luksusowe apartamenty warszawa powiśle.

dom bliźniak gdańsk