Gadżety medyczne

Dawno już minęły czasy, gdy mierzyliśmy temperaturę ciała za pomocą termometrów rtęciowych. Ze względu na bezpieczeństwo zostały one wycofane całkowicie z użycia. Zastąpione zostały niedrogimi termometrami elektronicznymi, których jest wiele typów.

Najnowszym jest rozwiązaniem jest model bezdotykowy, który doskonale się sprawdza w przychodniach i szpitalach. Pielęgniarki nie muszą dotykać pacjentów, by skontrolować ich temperaturę, bo robią to z pewnej odległości. Popularna od dłuższego czasu waga elektroniczna jest dla wielu z nas wskaźnikiem zdrowia.

Pozwala na kontrolowanie ciężaru ciała nie tylko podczas wizyty w przychodni, ale również w domu. Należy do grupy tanich sprzętów elektronicznych i warto, by każdy miał taką wagę u siebie na wyłączny użytek. Podobnie rzecz się ma z ciśnieniomierzem, który jest potrzebnym i prostym w obsłudze urządzeniem do samokontroli.

Istnieją jeszcze inne specjalistyczne gadżety medyczne, których samodzielnie używają chorzy w warunkach domowych np. diabetycy korzystają regularnie z gleukometrów.

YAMAHA INTELLIBEAM www.kobiecyswiat.com.pl