Frankie Knuckles – ojciec muzyki house

Muzyka house powstała głównie przez zmęczenie i negatywne reakcje publiczności na disco. Koniecznym było więc utworzenie nowego gatunku, który zastąpi dotychczasowy mainstream muzyki klubowej. Za prekursona house’u uważa się DJ Frankiego Knucklesa, który bywa określany nawet jego „ojcem chrzestnym”.

To właśnie on rozpoczął eksperymentowanie na gatunkach takich jak funk, soul oraz underground disco dodając im nowe i wcześniej niespotykane brzmienia. Jako że nie mógł on zdobyć nowych utworów tanecznych – przerabiał te, które zostały już wydane. Mając do dyspozycji jedynie żyletkę oraz magnetofon szpulowy wycinał zbędne partie, a wydłużał te najciekawsze, modyfikując często ich tempo czy beat.

Często decydował się także na dodanie nowych instrumentów takich jak perkusja. Twórczości Frankiego Knucklesa można było posłuchać w klubie Warehouse, od które później nazwano nowy gatunek muzyczny. Doskonaleniem stworzonego przez niego brzmienia zajmowali się później muzycy tacy jak Jesse Saunders, Farley Jackmaster Funk oraz Ron Hardy.

https://fouette.pl/ szkolenia incoterms www.hokej.podhale.pl