Disco – prekursor muzyki klubowej

Na powstanie muzyki klubowej złożyło się wiele, mniej lub bardziej istotnych czynników. Niewątpliwie jednak bardzo duży wpływ na jej powstanie miała popularna w latach 70.XX wieku muzyka disco, uważana przez wielu za prekursora elektronicznej muzyki tanecznej.

Styl disco rozwijał się na początku głównie w Stanach Zjednoczonych za sprawą społeczności hiszpańskiej i afroamerykańskiej. Od połowy lat 70. możemy mówić już o erze disco.

Ten gatunek muzyki stał się tak popularny, że zaczął być wykorzystywany nie tylko w mediach, ale także w ścieżkach dźwiękowych do filmów, np. Gwiezdnych Wojen. Ówczesna dekada to także okres powstawania wielkich dyskotek, jak Studio 54, wydawania czasopism poświęconych wyłącznie disco oraz tworzenia stacji radiowych grających muzykę dyskotekową przez całą dobę.

Nie da się więc ukryć, że muzyka disco opanowała świat. Później dzięki rozwojowi techniki i nowych możliwości przekształcania dźwięków zastąpiła ją elektroniczna muzyka taneczna, znana obecnie jako muzyka klubowa.

biuro tłumaczeń angielski warszawa www.projektowanie-architektury.pl www.aviationresources.com.pl