Charakter rynku budowlanego

Każdego roku w Polsce powstaje wiele nowych mieszkań oraz domów. Do użytku są też oddawane całe osiedla, na których swoje miejsce do życia mogą znaleźć setki osób. Rodziny, jakie chcą cieszyć się swoim własnym kątem mają do wyboru kilka możliwości. Mogą zdecydować się na budowę własnego domu o charakterze jednorodzinnym, co z pewnością ma szereg konkretnych atutów – przede wszystkim daje poczucie daleko idącej niezależności. Inna opcja to mieszkanie, które można kupić albo na rynku pierwotnym od dewelopera, albo na rynku wtórnym.

Obie możliwości mają swoje pozytywne, jak i negatywne strony. Faktem jest natomiast to, że gdzieś mieszkać trzeba, więc rodziny tym zainteresowane będą szukać dobrego rozwiązania. Dopłaty szansą na mniejsze koszty Polska jest krajem, w którym buduje się całkiem sporo, ponieważ deweloperzy na naszym „podwórku” wykazują duży potencjał inwestycyjny. Dodatkowym walorem jest fakt, że większość pojawiających się w obrocie inwestycji oferuje możliwości uzyskania dopłat z budżetu państwa w ramach rządowych programów ułatwiających nabycie własnego mieszkania. Dzięki dopłatom przynajmniej przez pewien czas rodziny mają szansę wydawać znacznie mniej w ramach spłaty kredytu, ponieważ część zobowiązań względem banku pokrywa państwo.

Ma to również stymulujący wpływ na polski rynek budowlany jako taki, o czym warto pamiętać – rządowe programy są więc bardzo korzystne dla podmiotów inwestujących w nowe projekty. Deweloper zapewnia prestiż Konsumenci w kraju mogą swobodnie wybierać zarówno spośród mieszkań i domów z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, o czym już wspomnieliśmy. Jak w praktyce przekłada się to na kwestie finansowe? Wiele zależy od obiektywnych czynników, takich jak dokładny metraż i układ, jak też lokalizacja. One wpływają w zdecydowany sposób na to, ile trzeba będzie za dane lokum zapłacić. Potencjał tkwiący w tych rozwiązaniach jest spory, a dużą pokusą dla nabywców są zupełnie nowe mieszkania od deweloperów.

Często stanowią one elementy inwestycji o znacznym prestiżu, więc jeśli ktoś chce żyć na topowym i głośnym medialnie osiedlu, taki krok okaże się odpowiedni.

osiedle józefosław dom z ogródkiem Poznań Piątkowo